НОВИНИ

В Україні продукти дорожчі ніж у Польщі

19.06.2021 17:10
_lorak__13__1_650x410_1_650x410

Кілограм полуниці на ринку “Броніше” (Варшава, Польща) в еквіваленті обійдеться в 26,1 грн, тоді як у Києві на “Столичному” – 100 грн, говориться в дослідженнях громадської організації “Економічний дискусійний клуб”. Про те, як ростуть ціни на продукти в Україні і чому в Польщі дешевше, повідомляє  OBOZREVATEL, пише  agronews.ua.

Майже за всі овочі і фрукти українці платять набагато більше від своїх західних сусідів. Чому? Польські агровиробники отримують дотації від держави й можуть продавати продукцію дешевше. У нашій країні такої допомоги майже немає, зате дорожчають комунальні послуги. Всі ці витрати виробники перекладають на плечі покупців.

Як відрізняються ціни в Україні та Польщі

За тепличні огірки покупці в Варшаві в еквіваленті платять 14,9 грн, а в Києві – 23 грн за кг. Буряк на польському ринку обходиться в 9 грн, а у нас – 15 грн за кг, помідори тепличні коштують 26,1 грн і 40 грн за кг відповідно. Яблука в Україні в середньому на 60-100% дорожчі. Наприклад, якщо покупець у польській столиці платить за сорт “Чемпіон” 7,5 грн, то в Києві – 15 грн за кг.

Потрібно враховувати, що і заробітна плата у двох країнах істотно відрізняється. За даними польського Центрального статистичного управління, середня зарплата в Польщі в 2021 році становить близько 5, 5 тис. злотих на місяць, це $ 1,445 тис. В Україні ж, за інформацією Державної служби статистики, в середньому платять 13,5 тис. грн, $ 500 на місяць.

До того ж продукти харчування в Україні стрімко дорожчають. За даними Держстату, порівняно з травнем минулого року ціни на соняшникову олію зросли на рекордні 75,2%, цукор подорожчав на 67,2%, яйця на 34,4%, а хліб – на 16,6%. За інформацією Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), в червні на 16% подорожчала курятина. Білокачанна капуста зросла в ціні удвічі, буряк – в 1,6 раза, а морква на 78%. Такого миттєвого зростання цін торік не спостерігалося.

Виробники продуктів харчування кажуть, що в найближчі кілька місяців ціни підскочать ще на 10-15%.

Деякі сировинні товари, наприклад, соняшникова олія або цукор, подорожчали через поганий врожай минулого року. Запасів сировини залишилося зовсім мало, і тому ціна продовжує зростати.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: