НОВИНИ

В Україні продають права на видобуток солі на родовищі із тисячолітньою історією

03.03.2023 08:15
224

Держслужба з геології та надр (Держгеонадра) виставила на аукціон спецдозвіл на видобуток кам’яної солі на Долинському родовищі в Івано-Франківській області, яке вважається одним із найстаріших в Україні. Інформація про аукціон опублікована на Prozorro.Продажі, пише agronews.ua.

Стартова ціна лота – 762 088 грн. Аукціон заплановано на 15 березня. Переможець отримає право видобувати сіль на родовищі протягом 20 років.

Як уточнює місцеве видання Збруч, на родовищі сіль добували ще з Х століття. Перші письмові згадки про видобуток солі датовані 1474 роком, а в 1525 король Сигізмунд I відновив місту Долина магдебурзьке право і дозволив добувати й виробляти сіль.

У сучасній історії Долинський солеварний комбінат був одним із найбільших підприємств міста, але з початку нульових підприємство практично не функціонувало.

Кабмін передав комбінат Фонду держмайна для приватизації у 2019 році.

Торік мер Долини звертався до ФДМ із проханням передати підприємство місту, щоб на його базі створити туристичний об’єкт, уточнює видання.

Зазначимо, через бойові дії в Донецькій області зупинилося держпідприємство Артемсіль, яке забезпечувало 100% потреби країни.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: