НОВИНИ

В Україні процвітає видобуток і торгівля осетровими

05.08.2021 17:33
kn8kdxrazhfsgp7fpqva

У 2016-2020 роках було зафіксовано 214 випадків незаконного добування осетрових та торгівлі осетровими: у Румунії (82 випадки), Болгарії (82 випадки) та Україні (50 випадків) – країнах, де заборонено будь-який вилов та торгівля дикими видами дунайських осетрових. Про це повідомляє Всесвітній фонд природи (WWF), пише agronews.ua.

У рамках проєкту LIFE «Життя дунайським осетровим» (2016-2020) опублікував результати досліджень ринку «Докази торгівлі осетрами, що перебувають під загрозою зникнення, у нижньому Дунаї». 

Повідомляється, що дані свідчать про масштабне браконьєрство та незаконну торгівлю м’ясом та ікрою осетрових у нижньому Дунаї, зокрема в Болгарії, Румунії, Сербії та Україні.

В ході досліджень українського ринку виявлено, що зразки м’яса осетрових риб, які реалізовувалися на Одещині, Херсонщині та у Києві були дикого походження, а деякі зразки харчової ікри осетрових – фальсифікованими. Крім того, лише незначна частка ікри мала маркування відповідно до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Отже, споживачі дезінформуються, як щодо походження, так і щодо видової належності продукції. Наприклад осетрові види, вирощені в у мовах аквакультури продаються, як добуті у природних водоймах.

Разом з тим, звіт містить рекомендації щодо заходів з припинення браконьєрства та незаконного обігу продукції з осетрових у всьому регіоні. Зокрема це посилений контроль внутрішньої торгівлі та прикордонний контроль, поліпшення міжвідомчої співпраці та координації; а також використання більш сучасного криміналістичного аналізу та дослідження ринку, впровадження маркування харчової ікри осетрових видів риб відповідно до вимог CITES.

Нагадаємо, що в Україні встановлено рекорд: вирощено найбільшу ягоду органічної лохини.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: