ВАЖЛИВО

В Україні представлено унікальний сорт медичного канабісу

10.08.2021 09:04
120837-1_large

Можливо, це для когось стане несподіванкою, але канабіс вирощують і в Україні. Про це повідомляє Пропозиція, пише agronews.ua.

Щоправда, технічний. І нині на нього бум. Це інститут луб’яних культур у Глухові, на Сумщині. Йому вже 90 років. Тривалий час наука тут була занедбана. Через конвенцію ООН, яка 1961 внесла коноплі до наркотичних речовин. Та глухівським вченим вдалося вивести з десяток ненаркотичних сортів.

Українські науковці вивели унікальний сорт медичного канабісу. На це їм знадобилося кілька років. Ми перші журналісти, яким його презентують.

Пані Ірина майже щодня приїздить сюди на поле. Знає тут кожен кущ, а їх понад п’ять тисяч.
Ірина Лейко, завідуюча відділом селекції конопель Інституту луб’яних культур: «Це ті самі технічні коноплі, які можуть використовуватися на насіння, на волокно, на масло: в даних коноплях підвищений вміст канабідіола, канабіхромена або канабігерола».

Всі ці речовини, які називає пані Ірина майже не мають психотропної дії. Лише знеболюючу та розслабляючу. Саме вони й мають переважати в медичному канабісі. А в наркотичній «траві» більше іншої сполуки тетрагідроканабінолу. Це вона збуджує нервову систему. Раніше тут на полях бачили чимало охочих «покурити» їхній канабіс.

Сергій Ткаченко, директор Інституту луб’яних культур: «Та культура, яка їм треба, вона повинна бути схожа на ялинку. Технічна та медична за формою на ялинку зовсім не схожі».

«Технічні коноплі цікаві — іншим, продовжує Сергій Ткаченко. — Тут ми бачимо це ось п’ять хвилин тому було простою соломою після збирання конопель за буквально п’ять хвилин, ми його перетворили в звичайне волокно».

З якого роблять утеплювачі і тканину. А ще з технічних конопель — виготовляють олію. Приміром, для салату. Який, до речі, ще можна притрусити насінням канабісу.

Легалізувати медичний канабіс депутати спробували. Простимулювати їх під стіни парламенту вийшли пацієнти. Та законопроєкт Не підтримали.

Знову підійти до легалізації медичного канабісу депутати обіцяють восени. Бо пацієнтів, які потребують лікування канабісом в Україні близько двох мільйонів людей. З законопроєкту хочуть викреслити пункт про дозвіл щодо вирощування конопель в Україні. А дозволити лише імпорт готових препаратів і сировини.

Нагадаємо, що оприлюднено ціни на новий врожай картоплі в Україні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: