НОВИНИ

В Україні працює унікальна ферма, яка створює косметичні продукти із козячого молока

04.05.2021 16:04
why-goat-milk-is-345322

На Харківщині почали створювати унікальний косметичний продукт на основі природних компонентів. Йдеться про науково-експериментальну ферму «Святогірська коза», якою займається сім’я переселенців Гатицьких із Макіївки.  Фермер Ян Гатицький, подорожуючи, перейняв досвід інших країн і разом із французьким колегою створив сирну майстерню, доїльню та приміщення для кіз. Тепер тут виготовляють екологічно чисті мило та шампунь із козячого молока. Про це повідомляє Укрінформ, пише agronews.ua.

Спочатку тварин купували в Україні, а згодом взяли напрямок на французьку генетику. Кіз штучно запліднюють біологічним матеріалом, який привозять із Франції.

Науково-експериментальною ферма стала у 2014 році, коли розширилась не тільки територіально, а й професійно. До роботи залучили фахівців із годування, утримання, догляду, ветеринарії, генетики та доїння кіз. Наразі кожен напрямок роботи досліджується. На ферму приїжджають студенти на практику, пишуть курсові та дипломні роботи на базі підприємства.

Основним напрямком виробництва є молочна продукція — молоко, кисломолочні вироби, морозиво, сири твердих і м’яких сортів, яких нараховується понад 30 видів.

Також господарі проводять екскурсії, підтримують проєкти, що стосуються козівництва.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: