НОВИНИ

В Україні посилять охорону географічних зазначень для сільгосппродукції

06.06.2021 11:28
8c7d95027bdf2d3a5d3600da8e8d80d8

Уряд схвалив законопроект, який посилить охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, в тому числі на території Європейського Союзу. Про це повідомляє  пресслужба  Мінекономіки, пише  agronews.ua.

«Україна має багато унікальних продуктів із історичним географічним походженням. Наразі Євросоюзом вже визнано такі українські продукти з географічним зазначенням, як “мелітопольська черешня”, “гуцульська овеча бриндзя” і “гуцульська коров’яча бриндза”. Сьогоднішнє рішення – це ще один крок до захисту нашої спадщини та визнання Європою нашої унікальної продукції», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прийняття законопроекту відкриє нові торговельні можливості, сприятиме збереженню місцевих традицій, розвитку туризму та стимулюванню суміжних сфер, таких як гастрономічний туризм та ресторанно-готельний бізнес.

Наразі проходить підготовча робота для реєстрації нових географічних зазначень України, зокрема, «Вина ШАБАГ» (Одеська обл.), «М’ЯСО БАРАНИНИ «ФРУМУШИКА» (Одеська обл.), «Вина АША-АБАГ» (Одеська обл.), «Херсонський кавун» (Херсонська обл.), «Мед Закарпаття» (Закарпатська обл.) та інших.

Так, реалізація проекту Закону дозволить:

• включати національні українські продукти з географічними зазначеннями до відповідного реєстру Європейського Союзу для їх охорони на території країн-членів ЄС;

• врегулювати особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і харчових продуктів, визначити засади охорони традиційних гарантованих особливостей сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;

• досягти відповідності законодавства України із законодавством ЄС у зазначеній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: