АНАЛІТИКА

В Україні подорожчає п’ять популярних продуктів

06.09.2023 07:07
produkty-586x391

Українців попередили про майбутнє подорожчання продуктів. Восени очікується підвищення цін одразу на п’ять асортиментних позицій. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Вартість продуктів харчування зростатиме у зв’язку із необхідністю їх зберігання та витратами на пальне. На подорожчання також вплине високий попит за умов обмеженої пропозиції.

Овочі

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук спрогнозував зростання цін на овочі. Однак різкого стрибка не повинно бути, тому що врожай був хорошим і створено запас. Однак, очікується збільшення витрат на зберігання.

“Бензин та дизпаливо в середньому зросли від 6 до 8 грн. Відповідно, це також закладатиметься в основу ціни, яка формуватиметься на осінньо-зимовий період. Тому можуть зрости в середньому овочі в межах 5-10%”, – пояснив Марчук. 

Молоко

Нестабільність в енергосистемі призведе до того, що сировину та готову продукцію буде складніше зберігати. Перебої з електропостачанням призведуть до подорожчання асортиментних позицій.

Яйця

Влітку ціни на яйця впали, але після настання перших холодів вартість традиційно збільшиться – обсяг виробництва зменшиться, а витрати птахофабрик зростуть.

М’ясо

М’ясо подорожчає через необхідність його зберігання на 5-10%.

Цукор

У світі очікується різке подорожчання цукру, тому саме час поповнити запаси. Це пов’язано із забороною експорту із Індії. В Україні заборона діяла з літа – для задоволення внутрішніх потреб, її термін закінчується 15 вересня. Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що продукція нового врожаю буде дорожчою на 2-3%.

За даними Держстату, за рік цукор подорожчав приблизно на третину – до 34 грн/кг.

“Продовольча інфляція з 28% узимку опустилася до 13% у серпні, тобто у нас йде процес уповільнення інфляції. На сьогоднішній день ціни зростають повільніше, ніж це відбувалося у 2022 році. Це був рік великого стресу для економіки”, – цитують Пендзина “Подробиці”.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: