АНАЛІТИКА

В Україні подорожчали помідори

20.02.2022 08:07
Старинные-сорта-томатов

Безумовним лідером по зміні ціни за 2 останні тижні стали помідори, які подорожчали на 29% і станом на 17 лютого 2022 року їх можна придбати в середньому за 79,82 грн/кг. Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.

«В зимовий період помідори на полиці супермаркетів надходять як від українських тепличників, так й імпортовані з Туреччини. Ціни на помідори від українських виробників підвищуються через зростання собівартості виробництва даного овочу. В останні місяці суттєво зросла вартість енергоресурсів, які необхідні для обігріву теплиць. По тій же причині зростає ціна на помідори в Туреччині, яка є основним постачальником овочів в Україну (в зимовий період теплиці в Туреччині частково опалюється).

Окрім того, негативно на ціну вплинули часткова девальвація гривні. Сукупність цих факторів і призвела до такого зростання цін на помідори», — пояснили експерти. 

Відчутно зросла в ціні яловичина. За 2 останні тижня ціна на цей продукт зросла на 7% і її середня вартість на полицях супермаркетів становить 219,13 грн/кг. Постійна динаміка росту на яловичину спостерігається з початку 2018 року і основна причина такої тенденції — постійне скорочення обсягів виробництва цього виду м’яса в Україні. Наразі такий тренд продовжується. За результатами 2021 року обсяги виробництва яловичини скоротилися на 10% у порівнянні з попереднім роком і, на жаль, ця динаміка продовжується і в поточному році.

«Однак разом з тим зараз спостерігається зниження ціни на найбільш популярний і доступний в Україні вид м’яса — курятину. За 2 останні тижні ціна на курятину знизилася на 6% і зараз її в середньому можна придбати за 100,82 грн/кг. На відміну від яловичини, в Україні зростають обсяги виробництва курятини, що і могло стати причиною зниження ціни. За результатами січня 2022 року було вироблено на 8,1% більше цього виду м’яса в порівнянні з аналогічним періодом минулого року», — уточнюють в УКАБ.

До продуктів харчування, які додали в ціні, також відноситься житній хліб, який за 2 останні тижні зріс в ціні на 7% і станом на 17 лютого 2022 року коштує в середньому 31,39 грн за буханець 500 г.

При цьому, паралельно ціна на ще один соціально—значущий продукт знизилася, і це — молоко. За 2 останні тижні ціна на молоко знизилася на 4% і станом на 17 лютого коштує близько 34,79 грн за 1 літр. Можливий вплив на ціну мало забезпечення підприємств, що займаються переробкою молока, газом по спеціальній ціні.

Зазначається, що останні місяці бентежила споживачів своїм стрімким зростанням ціна на білокачанну капусту. Після тривалого періоду зростання, за 2 останні тижні ціна на даний продукт пішла вниз і опустилася на 4% до 20,65 грн/кг. Причиною зниження ціни може бути збільшення пропозиції на ринку. Частина виробників зазвичай намагається притримати продукцію до періоду, коли ціна буде максимально високою (для овочів та фруктів — це кінець зими, весна). І є варіант, що зараз, маючи доволі високу ціну на капусту, ці склади відкрилися до реалізації.

Зросли в ціні банани, які в цей період є одні з основних фруктів на полицях супермаркетів. За 2 останні тижні ціна на них збільшилася на 7% і станом на 17 лютого 2022 року коштує близько 31,70 грн за кг. Основними причинами зростання ціни на цей фрукт є практично повна відчутність доступних по ціні фруктів в даний сезон (лише яблука та цитрусові), а також зростання курсу гривні (банани повністю імпортований товар), підсумували в УКАБ.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: