НОВИНИ

В Україні подешевшала полуниця

09.06.2021 19:09
Fresh strawberry in basket on wooden rustic table, closeup. Delicious, juicy, red  berries. Healthy eating.

Сезон полуниці в Україні стартував з 130 грн/кг, а на сьогоднішній день купити ягоду на базарі можна за 35-40 грн/кг. Фермери продовжують збирати урожай і прогнозують, що до кінця червня вартість полуниці ще опуститься до 30 грн/кг, але не нижче.

У зв’язку з похолоданням і рясними дощами в кінці травня-початку червня аграрії переживали за неврожай полуниці. Але не все так погано. Частина ягід пропала, але більша частина врожаю збереглася. Тим більше сьогоднішні погодні умови дуже сприятливо позначаються на дозріванні ягід.

Зараз саме час починати займатися заготовками полуниці на зиму. Якраз достигає полуниця з центральних і північних областей – не теплична, а саме грунтова. Важливо перед покупкою уважно оглянути ягоди, адже іноді серед них трапляється фальсифікат.

Наприклад, ідеально блискуча ягода може говорити про те, що вона визрівала в штучних умовах і її покривали активними речовинами, а якщо в роті з’являється металевий післясмак після вживання полуниці, то це говорить про використання значної кількості пестицидів.

А ось урожай черешні, ще однією сезонної ягоди, українців цього року не порадує. Дощі знищили практично всі ягоди. Є надія, що більш пізні сорти ще зможуть встояти і дозріти. А поки фермери збирають і продають те, що є. Зараз ціна на черешню в Україні вище, ніж в Європі. Кілограм коштує від 150 до 200 грн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: