НОВИНИ

В Україні огірки подешевшали на 60%

02.06.2021 13:02
Cucumbers with leaves on a old wooden table.

У південних областях України ціни на огірок уже опустилися до критичної позначки, що в свою чергу спричинило за собою здешевлення цієї продукції і в інших регіонах країни. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Не рятує ситуацію і той факт, що на цей момент практично всі стаціонарні тепличні комбінати завершують сезон реалізації огірка поточного обороту. На ринок в основному надходить продукція з літніх теплиць, пропозиція якої, проте, явно переважає над реальним попитом в даному сегменті.

На сьогоднішній день виробникам південних областей насилу вдається реалізовувати огірок з літніх теплиць по 3-8 грн / кг ($ 0,11-0,29 / кг), що в середньому на 60% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. Ціни на нестандартний огірок уже впали до 1-2 грн / кг ($ 0,04-0,07 / кг).

Ситуація, що склалася, змушує і тепличні комбінати також знижувати ціни на свою продукцію. Так, на даний момент стаціонарні комбінати в центральних і західних областях України вже декларують продажу тепличних огірків в діапазоні 8-12 грн / кг ($ 0,29-0,44 / кг), що в середньому на 22% дешевше, ніж тижнем раніше. У південних областях України ціни на дану продукцію вже впали до 4-7 грн / кг ($ 0,15-0,25 / кг).

Ситуація ускладнюється ще й тим, що на ринку на сьогоднішній день дуже багато некондиційного огірка, продати який навіть за мінімальними цінами досить проблематично. У підсумку на даний момент огірок в Україні вже коштує в середньому в 1,6 рази дешевше, ніж в першій половині червня 2020 року.

Але, через погіршення погодних умов, які спостерігаються практично у всіх регіонах країни, виробники розраховують, що незабаром в даному сегменті може відновитися зростання цін. Оскільки великі стаціонарні комбінати зараз проводять зачистку поточного обороту огірка, а різке похолодання дещо зменшить пропозицію даної продукції з літніх теплиць.

Нагадаємо, що попит на часник активно зростає.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: