НОВИНИ

В Україні один із сирзаводів зупиняє свою роботу

28.12.2021 15:15
cheese-2785_1280

Сировари попередили своїх споживачів, що у зв’язку із високою ціною на природний газ з 1 січня змушені частково обмежити постачання продукції з подальшим зупиненням виробництва. Про це повідомляє poltava.to, пише agronews.ua.

Генеральний директор ТОВ «Пирятинський сирзавод» (АТ «Молочний альянс») Володимир Бартошак направив листа комерційним партнерам підприємства з попередженням, що з 1 січня підприємство змушене буде частково виконувати заявки на продукції з подальшим припиненням виробництва. Після стабілізації фінансово-економічного стану «Пирятинський сирзавод» обіцяє відновити виробництво.

Гендиректор посилається на причини такого рішення, насамперед, Володимир Бартошак назвав ціну на газ, яка зросла удесятеро у порівнянні з минулорічним періодом показником.

Занепокоєння молочників можна доповнити листом кондитерів. Так, асоціація «Укркондпром» попередила про призупинення виробництва частини асортименту через надвисокі ціни на газ

Собівартість українського газу за даними уряду близько 3 грн/куб, а всі харчові галузі разом споживають лише 6% від загальних промислових потреб газу. Тому тимчасово надати пільгові ціни на газ для виробників, що забезпечують продовольчу безпеку країни, можливість є і це необхідно зробити якомога швидше, адже з початку січня підприємства почнуть зупинятися, — зазначив президент «Укркондпрому» Олександр Балдинюк.

Раніше своє занепокоєння висловили хлібопекарі. Так, «Укрхлібпром» попросив Уряд забезпечити соціальну ціну на газ, інакше виникнуть перебої з виробництвом хліба.

Криза виникла через стрибки ціни на газ у Європі. Наприклад, у вівторок січневий ф’ючерс на TTF на біржі ICE Futures торгувався за ціною $2138 за тисячу кубометрів. Однак вже у п’ятницю ціна впала до $1300 за тисячу кубів.

Читайте також: Як орендувати вантажні вагони Укрзалізниці на електронних аукціонах.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: