АНАЛІТИКА

В Україні очікується зростання цін на каву

14.07.2021 11:02
198

Світові ціна на каву сорту арабіка у червні досягли максимумів за п’ять років. Це може позначитися на кінцевих споживачах. Про це повідомляє The Wall Street Journal, пише agronews.ua.

Зокрема, у червні ціни на каву сорту арабіка досягли найвищого рівня із 2016 року. Ф’ючерси на цей сорт, що торгуються в Нью-Йорку, в останні три місяці виросли більш ніж на 18% – до 1,51 долара за фунт.

Сорт кави робуста, який торгується в Лондоні, подорожчав більш ніж на 30% за останні три місяці, до 1749 доларів за тонну, що є дворічним максимумом.

Серед причин подорожчання кави експерти називають найсильнішу за останнє сторіччя посуху у Бразилії, протести в Колумбії і різке зростання вартості морських перевезень.

Також повідомляється, що споживання кави цьогоріч перевищить виробництво вперше із 2017 року. У Мінсільгоспі США підрахували, що в 2021 році буде вжито 165 млн стандартних мішків вагою 132 фунти (приблизно 60 кг) – на 8,1 млн більше, ніж минулого року. А світове виробництво скоротиться до 164,8 млн мішків.

Поки що зростання цін на каву не позначилося на кінцевих споживачах, відзначають фахівці. Однак, за їхніми словами, це незабаром може статися.

Нагадаємо, скільки в Україні коштують перші кавуни.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: