АНАЛІТИКА

В Україні обвалилися ціни на полуницю

09.06.2023 09:11
178

Встановлення теплої погоди стимулює активне дозрівання суниці садової (полуниці) в українських господарствах, повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

В результаті, пропозиція цієї ягоди на ринку стрімко збільшується, що своєю чергою провокує різке зниження відпускних цін у даному сегменті.

Якщо ще минулого тижня середні оптові ціни на суницю садову в Україні не опускалися нижче 60-85 грн/кг ($1,64-2,32/кг), то вже поточного тижня вони почали стрімко знижуватися в південних і центральних регіонах країни. Зокрема, наразі виробники суниці садової вже пропонують до продажу цю ягоду за ціною 30-65 грн/кг ($0,82-1,78/кг), що в середньому на 36% дешевше, ніж тижнем раніше.

Знижувати ціни в даному сегменті виробники змушені у зв’язку зі стрімким збільшенням пропозиції суниці садової з місцевих господарств, в той час, як попит на цю продукцію залишається досить стриманим. При цьому, більшість операторів ринку відзначають досить великий відсоток некондиційної ягоди в поточному сезоні. Рясні опади помітно знизили якісні характеристики української суниці садової.

Варто зазначити, що сьогодні ціна на суницю садову в Україні вже в середньому на 37% нижча, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому ключові гравці ринку не виключають подальшого здешевлення в цьому сегменті вже з наступного тижня. Свою думку вони аргументують тим, що пропозиція на ринку продовжує зростати, а ось якість пропонованої ягоди не завжди влаштовує споживачів.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: