ВАЖЛИВО

В Україні немає підстав для проведення референдуму щодо земельної реформи – Ливч

05.06.2021 13:04
referendum-1280x720

В Україні немає жодних підстав для проведення референдуму щодо заборони земельної реформи. Запуск ринку землі – це питання виключно до українських землевласників, які з липня 2021 року матимуть повне право розпоряджатися своїм активом. До того ж міжнародні партнери повністю підтримують таку ініціативу. Таку думку висловив радник прем’єр-міністра Дмитро Ливч. Про це повідомляє economy.24tv, пише  agronews.ua.

Він розповів, що проводилося опитування серед українських землевласників. Їм поставили питання: «Чи хочете ви розпоряджатися своїм активом або отримати таке право».

«92% тих, хто брали участь, сказали, що хочуть отримати таке право. Більше не мовиться ні про що. З 1 липня українські землевласники це отримають», — наголосив радник Дениса Шмигаля.

Він пригадав, що у 2018 році Європейський суд з прав людини прийняв рішення про те, що права і свободи українських землевласників були обмежені мораторієм. Відтак ринок землі в Україні має бути створено.

«Ми вже розуміємо, що підтримка наших іноземних партнерів в реалізації земельної реформ безперечно є», — підкреслив Дмитро Ливч.

За його словами, у 2021 році Україна ставить крапку щодо великих дискусій стосовно міфів і стереотипів земельної реформи. З липня 7 мільйонів українців, які отримали у свою власність землю сільськогосподарського призначення після розпаювання, ще у 1990-х роках, нарешті зможуть нею розпоряджатися.

Радник прем’єра зауважив, це дозволить збільшити вартість їхнього активу, реалізувати повноцінно свої права власності. Кожен українець отримає право: продати свою землю; здати в оренду за ринковою ціною; обробляти її, якщо буде таке рішення українських землевласників.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: