В Україні в ході чергового фітосанітарного огляду озимих культур значних спалахів розвитку хвороб ще не виявлено, але через потепління можливий масовий розвиток хвороб. Про це повідомляє Держпродспоживслужба, пише agronews.ua.
В Закарпатській області агрокліматичні умови звітного періоду, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці та ячменю стимулювали слабкий розвиток септоріозу і гельмінтоспоріозу, де збудники цих хвороб збереглися на 2% рослин.
«За потепління через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами», — йдеться у матеріалі.
Фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур у Вінницькій, Львівській, Полтавській, Тернопільській, Чернівецькій областях встановлено зараженість його збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісняви в межах 1-2%, що свідчить про обов’язкове оздоровлення насіння шляхом протруювання його за 2-3 тижні до сівби препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.