ВАЖЛИВО

В Україні кондитери скорочують асортимент продукції

25.12.2021 14:37
e672b7cfd1ed3356a9f0124992cf352c_XL

Підприємства кондитерської галузі України змушені призупиняти виробництво частини асортименту продукції через рекордне зростання цін на газ. Про це повідомив президент псоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк, інформує пресслужба об’єднання, пише agronews.ua.

Він зазначив, що 22 грудня ціна газу на біржі вже перетнула межу в 73 тис. грн. У зв«язку з цим, частина компаній галузі вже повідомили Асоціації про плани повністю або частково згортати виробництво продукції.

«Кондитерські підприємства вже кілька місяців балансували на межі рентабельності через надвисокі ціни на газ та зростання вартості всіх інших складових собівартості продукції. Адже вартість газу в цьому році зростала щомісяця», — зазначив Балдинюк.

Зокрема, у січні вартість газу складала 5,9 тис. грн, а вже минулого місяця виробники купували газ в середньому за цінами близького 40 тис. грн за тисячу кубометрів, що робило виробництво багатьох видів продукції нерентабельним.

«У грудні постачальники пропонували газ 55 по тис. гривень за тисячу кубометрів, при якій реалізувати вироблену продукцію за економічно обґрунтованими цінами вже було б дуже важко. А при вартості газу для виробничих потреб в 73 тис. грн. за тисячу кубометрів кондитерським компаніям простіше взагалі згорнути виробництво, адже при такій собівартості продукція буде незатребуваною ні на внутрішньому, ні на зовнішніх ринках», — пояснив Балдинюк. Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: