ВАЖЛИВО

В Україні кардинально змінилась ситуація на ринку пального

05.04.2024 17:10
1

За березень 2024-го автомобільне пальне в Україні здорожчало в середньому на 2,5 гривень за літр. Однак причин для подальшого зростання цін немає – ринок буквально “залитий” бензином, а активність покупців низька. Про це повідомляє ObozUa, пише agronews.ua.

Вже зараз деякі АЗС вимушені встановлювати для постійних клієнтів знижки аж до 8 гривень на літр – щоб зберегти покупців.

Про це в коментарі OBOZ.UA розповів енергетичний експерт Олександр Сіренко. Він зазначив, що на більшості АЗС ціни на пальне коливаються в межах 50-57 грн/л, проте деякі мережі фактично продають його за 46-47 грн/л, однак на їхніх стелах можуть бути зазначені інші цифри.

“Це майже оптова ціна… Конкуренція на роздрібному ринку пального – шалена”, – наголосив Сіренко.

Він пояснив що шалена конкуренція виникла через низький попит та пального на АЗС наразі достатньо, його мало продають фізичним особам, тому що фізичні особи зменшили використання автомобільного транспорту.

Щодо ситуації з дизелем, попит на який традиційно зростає весною через посівну, експерт зазначає, що наразі запасів палива на складах достатньо, щоб забезпечити потреби аграріїв. Ціна на дизельне паливо та бензин із минулого року не зростала. Тому турбуватися щодо можливого дефіциту не варто.

“В цей сезон ми зайшли вже і працюємо з профіцитом дизельного пального. Тому через початок активних робіт в полі наших аграріїв ціна на дизель через це не росте. Вона тільки відображає події нафтового ринку за кордоном і валютного ринку в середині країни,” – пояснює фахівець.

Нагадаємо, восени в Україні фіксували проблеми із постачанням пального через блокаду на польсько-українському кордоні. Через це ціна на бензин піднялась. На вартість, втім, вплинула не тільки блокада, але й зміна митних процедур через побоювання,що російське паливо проникне на український ринок через треті країни.

Однак, Україна вийшла з ситуації, знайшла додаткові шляхи доставки бензину та дизеля та наразі має можливість експортувати паливо залізничними шляхами та через чорноморські та дунайські порти інших сусідніх країн.Перегляди: 19434
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: