АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

В Україні хочуть змінити правила для ФОПів

25.12.2021 09:15
bez-pributku-podatki

В Україні можуть змінити правила для підприємців: у першій групі будуть лише ті, хто займається роздрібним продажем товарів на ринках або наданням побутових послуг населенню. Про це йдеться в законопроєкті №6348. Повідомляє agrotrend.com.ua, пише agronews.ua.

Зауважимо, документ ще не розглядали у сесійній залі. А його автори — депутати фракції “Слуга народу”.

Хто потрапить до 1 групи ФОП

За вищезгаданим законом, до першої групи належатимуть ФОПи, чий річний штатний фонд не перевищуватиме 165 мінімальних зарплат (1,07 млн грн).

Також обмежать такі види діяльності:

-роздрібна торгівля з торгових місць на ринках;

-виробництво або ремонт взуття, одягу, галантереї, побутових текстильних та шкіряних виробів на індивідуальне замовлення;

-перукарські послуги, манікюр, педикюр тощо;

-клінінгові послуги за індивідуальним запитом;

-репетиторство;

-послуги гувернантки, зокрема приватне виховання;

-утримання та догляд за тваринами, зокрема дресирування;

-фотопослуги;

-соціальна допомога без проживання.

Основні положення проекту

🔹 Підприємці, що займаються виробництвом, високодоходними видами діяльності, здійснюють продаж товарів, що найчастіше ввозяться на територію України у незаконний спосіб, не зможуть бути у першій та другій групі.

🔹 Поріг для платників єдиного податку третьої групи, що мають понад 10 найманих працівників, становитиме до 3000 мінімальних заробітних плат.

🔹 Орган місцевого самоврядування зможе самостійно встановлювати ставки для третьої групи платників єдиного податку (від 1,5% до 3% у разі сплати ПДВ та від 2,5% до 5% – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку).

🔹 Для фізичних осіб – підприємців, що будуть вести облік доходів (доходів і витрат) через електронний кабінет, запроваджується новий електронний сервіс – автоматичне заповнення інформації про доходи, отримані із застосуванням РРО, а також автоматичне заповнення і перевірка в електронному кабінеті податкової декларації та після її підписання платником податку подання через електронний кабінет до контролюючого органу.

🔹 Обовʼязковість РРО, але с ільські та селищні ради самі прийматимуть рішення про можливість торгівлі лікарськими засобами на території громади без застосування РРО із застосуванням розрахункових книжок.

🔹 Встановлення питань, які будуть під час фактичних перевірок. Законопроєктом заборонено вимагати у ФОПа або його працівника будь-які документи, що стосуються походження товару, під час проведення фактичної перевірки.

🔹 Податковим органам надається можливість призначати позапланову перевірку ФОПа у разі повторного порушення порядку здійснення розрахункових операцій.

🔹 Встановлення вимог щодо ведення загального обліку товарних запасів.

🔹 Комісію банків за надання послуг обмежать.

В Україні масово стають ФОПами

В Україні за січень – листопад 2021 року на 85 тисяч зросла кількість фізичних осіб-підприємців (ФОП). Таких стало майже 2 мільйони.

Такі темпи пов’язують із тим, що у 2016-2017 роках у країні провели чистку від “сплячих” ФОП. Отже, у 2020 році підприємці перерахували до держбюджету України податків на 52,5 мільярда гривень. З них 37 млрд грн — платники єдиного податку.

Найбільше грошей до бюджету принесли підприємці, які ведуть торгову, інформаційну, а також професійну, наукову та технічну діяльність.

Зауважимо, що за січень – серпень цього року податковий борг ФОПів зріс на 451 мільйон гривень і становив 7,2 мільярда гривень. З них 2,4 мільярда гривень – на національному рівні та 4,8 млрд грн – на місцевому.

Читайте також: в Україні збільшили фінансування безвідсоткових кредитів сімейним фермерським господарствамЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: