ВАЖЛИВО

В Україні готують нову податкову реформу

19.08.2022 10:31
податковий_кодекс_large_large

Представники влади та бізнесу зараз ведуть обговорення радикальної податкової реформи в Україні. Про це розповів заступник очільника Офісу Президента Ростислав Шурма в інтерв’ю Forbes, пише agronews.ua.

«Остаточного рішення ще немає. Але так, ми справді обговорюємо модель, яка називається «10–10–10»: 10% — податок на прибуток, 10% — ПДФО та 10% — ПДВ, а також скасування ЄСВ та воєнний збір 3%. Однак при цьому — майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків», — уточнив він.

Ростислав Шурма запевнив, що така модель має на меті сприяти Україні бути конкурентною з податкового погляду, зокрема й для глобального бізнесу.

«На жаль, ми поки не дійшли консенсусу в цьому питанні, але, сподіваюся, протягом найближчих місяців – пів року зможемо ухвалити нову податкову модель», — прогнозує він.

Головною проблемою для негайної податкової реформи є надходження до бюджету.

«Ні в кого не викликає сумнівів, що така модель дасть серйозний імпульс економіці в довгостроковій перспективі. Але що робити найближчими роками? Для цього потрібно розуміти, які в нас можуть бути явні компенсатори. Наприклад, якщо всі без винятку почнуть сумлінно платити податки за зниженими ставками.

Також, із суто податкового погляду, в нас недостатньо оподатковуються такі речі, як забруднення довкілля або шкідливе споживання, тобто тютюн, алкоголь, нафтопродукти. Ще одна ідея — податкові стимули для розвитку переробної промисловості, які передбачають скасування відшкодування ПДВ на сировинні товари», — додав Ростислав Шурма.

Також він підтримав ідею додаткового збору з операцій на купівлю валюти під імпорт.

«Ми розглядаємо цей податок не стільки як метод наповнення бюджету, скільки як засіб боротьби зі спекулянтами. Цей податок має знизити попит на валюту з боку недобросовісного бізнесу, який користується можливістю здійснювати розрахунки протягом 180 днів. Відповідно це вирівняє платіжний баланс та знизить тиск на гривню», — пояснив Шурма.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: