НОВИНИ

В Україні дві третини території розташовані в зоні ризикованого землеробства

09.06.2021 13:02
4

Дві третини території України фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства, причому південь країни з кожним роком стає все більш невідповідним для сільського господарства, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише  agronews.ua.

«Або ми переоснащуємося і відповідаємо сучасним викликам екологічних загроз, або сільське господарство України втрачатиме свої лідерські позиції. Сьогодні 2/3 нашої території фактично розташовані в зоні ризикованого землеробства. Критичними точками протягом останніх років для нас є липень і серпень. Минулого року в деяких областях протягом чотирьох календарних місяців взагалі не було опадів», — сказав він.

Міністр підкреслив, що південь України з кожним роком стає все більш ризикованою зоною землеробства. Крім того, він констатував значну деградацію земель: передусім йдеться про водну ерозію.

«Сьогодні понад 6 млн га земель сільськогосподарського призначення потребують консервації. Якщо ми не відпрацюємо механізм, ми втратимо велику кількість родючих земель. У законі 2194 він прописаний, і в найближчі три місяці Кабінет міністрів України ухвалить відповідну постанову. Відбуватиметься консервація землі на основі аналізу ґрунтів, супутникового моніторингу. Вся інформація буде відображатися в нашому геопорталі відкритих даних», — сказав Лещенко.

Міністр зазначив, що у боротьбі з глобальними кліматичними змінами Мінагрополітики реагує такими інструментами: точне і дбайливе землеробство — для підвищення врожайності і оптимізації використання ресурсів, їх економії; виведення з обороту деградованих земель шляхом їх консервації для відновлення виснажених ґрунтів шляхом залуження, посадки лісів або ренатуралізації; відновлення зрошувальних систем з метою збереження і раціонального використання запасів вологи в ґрунтах.

Крім того, за словами Лещенка, аграріям потрібно відходити від класичної технології оранки і переходити на енергозберігаючі технології, які передбачають мінімальне проходження полем, концентрацію мікроорганізмів у ґрунті, зменшення витрат пального і хімічних препаратів.

«Аграрії, які не перебудовуються під сучасні технології обробки, стають неконкурентними», — підкреслив він


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: