ВАЖЛИВО

В Україні дорожчає оренда сільськогосподарських земель

22.05.2021 10:24
Hard working senior man examining earth on his farm on a sunny day.

Вартість оренди сільськогосподарських земель в Україні зросла в середньому на 6,5% у 2020 році та склала 3378 грн за гектар. Про це йдеться в повідомлення асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), пише  agronews.ua.

Зазначається, що в деяких областях середній розмір річної орендної плати становить понад 15% нормативної грошової оцінки земель (НГО). Це свідчить про досить високу конкуренцію за права використання землі, яка, швидше за все, залишиться і надалі високою після запуску ринку сільськогосподарських земель.

За словами експерта із земельних питань УКАБ Елліни Юрченко, збільшення розміру орендної плати за землі сільгосппризначення у 2020 році спостерігалося на всій території України.

“Така тенденція підвищення орендної плати спостерігається останні кілька років. Спочатку конкуренція між аграріями змушувала збільшувати відсоток орендної плати в договорах. Наступний поштовх для зростання орендної плати був у 2018 році. Тоді було проведено Всеукраїнську нормативну грошову оцінку сільськогосподарських земель, хоча в деяких регіонах вона в результаті перерахунку дещо знизилася… Подальше збільшення орендної плати за землю у 2020 році пояснюється активним проведенням земельної реформи та очікуваним відкриттям ринку землі”, – повідомила Юрченко.

На сьогодні найбільший розмір орендної плати в гривневому еквіваленті спостерігається в центральних областях України.

Зокрема, середня вартість оренди гектара сільгоспземлі в Київській області становить 4999 грн, у Тернопільській та Хмельницькій – 4682 грн, Черкаській – 4520 грн.

Найдешевша орендована земля у Волинській області – 2173 грн, при цьому у порівнянні з 2019 роком вартість оренди зросла на 11,5% у 2020 році.

Також найдешевша оренда в південних і східних областях: у Донецькій – в середньому 2192 грн за гектар, Херсонській – 2250 грн.

В Одесі за оренду гектара сільгоспземлі в середньому просять 2587 грн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: