АГРОФОТО

В Україні дорожчає цибуля

04.06.2022 09:11
4f77c33-tsybulia755

На сьогоднішній день основну пропозицію на українському ринку цибулі становить імпортна продукція, зокрема виробництва Польщі, повідомляють аналітики проекту EastFruit., пише agronews.ua.

З початку тижня відпускні ціни на цю продукцію почали стрімко зростати. Ситуацію, що склалася, аналітики проекту пояснюють як скороченням запасів даної продукції в самій Польщі, так і значним зростанням цін на логістичні послуги.

За даними щоденного моніторингу проекту, вже сьогодні ціни на цибулю із Польщі на українському ринку озвучуються на рівні 14-18 грн/кг ($0,48-0,62/кг). Таким чином, за тиждень ця продукція стала дорожчою в середньому на 30%. При цьому попит на цибулю в Україні залишається досить активним, а пропозиція цього овоча швидко скорочується.

За словами ключових гравців ринку, запаси торішньої цибулі в Україні практично вичерпані, а продукція нового врожаю з місцевих господарств на ринок практично не надходить. Як ми вже неодноразово повідомляли, Херсонська область, яка є одним із лідерів із вирощування ранніх овочів в Україні, на сьогоднішній день перебуває під окупацією.

Варто зазначити, що зараз ціни на цибулю в Україні вже в середньому в 3 рази вищі, ніж на початку червня минулого року. При цьому учасники ринку не відкидають подальшого подорожчання в даному сегменті, яке може зберегтися до надходження на ринок цибулі нового врожаю.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: