ВАЖЛИВО

В Україні до 50% алкоголю на ринку фальсифікат

13.06.2021 15:15
936baeef_resizedScaled_1020to574

В Україні до 50% алкоголю на ринку – фальсифікат. Найбільша вірогідність придбати “палені” віскі, джини, текіли тощо – в ресторанах і невеликих магазинах. Про це в коментарі OBOZREVATEL заявив економіст, член міжнародних організацій CFA та АССА Ростислав Чайківський, пише  agronews.ua.

За його словами, найбільша ймовірність купити дорогий алкоголь хорошої якості в великих, мережевих магазинах, які працюють з перевіреними постачальниками. А ось фальсифікат можна знайти у всіх інших точках.

“Думаю, фальсифікату такого алкоголю на ринку більше 50%. Основний ризик купити фальсифікат в маленьких магазинчиках і, на жаль, в закладах харчування: кафе, барах, ресторанах. Якщо ви купуєте алкоголь в ресторані, тим більше не пляшкою, а на розлив, що вам налили – ви ніколи не зможете перевірити. Крім того, якщо клієнт добре випив, що саме йому наливають, він вже не так добре відчуває. Мало того, що там і так велика націнка на алкоголь, а це ще додатковий прибуток. В цілому, заклади харчування – це один з основних каналів, по якому ходить фальсифікат”.

За словами Чайківського, коли ви купуєте елітний алкоголь, варто насторожитися, якщо за нього просять занадто низьку ціну. Якщо ж ви вирішили купувати такі напої через інтернет, то ймовірність придбати фальсифікат дорівнює практично 100%.

Вживати “палений” алкоголь часто небезпечно для життя. З 2016-му році на Харківщині зафіксовано одне з наймасовіших в нашій країні отруєнь сурогатом. Від алкоголю з одного підпільного виробництва померло 65 осіб. Всього отруїлися понад 140 осіб. В кінці 2019-го сурогатом отруїлися двоє чоловіків в Київській області. Один з них помер.

Нагадаємо, стало відомо, які виробники масла пройшли перевірку на якість


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: