НОВИНИ

В Україні цього року урожай кукурудзи не буде рекордним

09.09.2021 07:03
kukuruza_v_duhovke-724716

Урожай ранніх зернових в Україні цього року був рекордним. Загалом було зібрано 44,8 млн тонн зернових та зернобобових культур цієї групи. Щодо деяких пізніх зернових, зокрема кукурудзи, прогнози теж були оптимістичними, утім наразі їх переглянуто. І хоча цього року урожай має бути вищим ніж минулого, рекордних зборів очікувати не варто. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

“Згідно з травневими прогнозами, передбачався рекордний врожай кукурудзи в Україні – на рівні 36,6 млн тонн. Проте нещодавно прогноз був переглянутий в бік зниження. Тепер прогнозується зібрати лише 31,1 млн тонн. Це краще ніж минулого року, проте гірше ніж в 2019 році”, – зазначив  кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський.

До кінця цього року ціни на кукурудзу будуть зростати, вважає фахівець. Збільшаться і обсяги експорту.

“Зараз середня ціна на кукурудзу в Україні становить 6,3 тис. грн за тонну. Знижуються прогнози на врожай кукурудзи не лише в Україні, а й в інших країнах, зокрема Бразилії та Аргентині. Через це ціни на міжнародному ринку зростають. Очікується, що до кінця року світові ціни на кукурудзу зростуть до 280 доларів за тонну. Тому ціни на українську кукурудзу також будуть зростати. Не виключено, що середня ціна підвищиться до 7,3 тис. грн за тонну. В 2020-2021 маркетинговому році Україна експортувала 23,5 млн тонн. кукурудзи. При квоті згідно з меморандумом з Мінекономіки 24 млн тонн. Очікується, що в зв’язку з більш високим врожаєм та зростання світових цін, експорт кукурудзи в 2021-2022 маркетинговому році може досягти 25 млн тонн”, – говорить Олександр Хмелевський.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: