НОВИНИ

В Україні ціни на свинину зросли

06.07.2024 09:05
images

Липень почався позитивною ціновою динамікою для операторів ринку свиней забійних кондицій. Про це повідомляють в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» за результатами щотижневого моніторингу закупівельних цін.

Зазначається, що торги минулого тижня завершилися переглядом цін закупівлі живця свиней на 2,5-4 грн/кг у бік підвищення, тож більшість товарних цього тижня закуповували по 58-60 грн/кг. При цьому, максимальна цінова позначка частіше зустрічалася у західних регіонах, тоді як епізодичні пропозиції нижче згаданого мінімуму озвучували в Східних областях та епізодично в Центрі. Середньозважена ціна закупівлі склала 58,7 грн/кг, що на 6,6% перевищує її минулотижневий рівень.

«Цього тижня оператори м’ясопереробки описують перебіг реалізації як відносно стабільний, хоча обсяги продажів поступаються бажаним», – відмічають аналітики.

Так, відключення електроенергії досі впливає на обсяги замовлень від кінцевої реалізації та м’ясокомбінатів, проте більшість гравців ринку вже адаптувалися до нових реалій і працюють планово. Опитування заготівельників продемонструвало, що наразі вплив сезонних чинників на пропозицію свинини ще відчутний не «в повну силу».

Разом із тим, все частіше надходять відгуки про меншу середню забійну масу тварин чи менші обсяги товарних партій, а подекуди й вимушені відтермінування відвантажень через повільніший приріст тварин.

«Крім того, представники м’ясопереробки відзначають, що пропозиція великовагових свиней стала істотно менш помітною. Відповідно, частина заготівельників очікує подальшого зміцнення цін, хоча, ймовірно, і дещо повільніше», – додають аналітики.


Перегляди: 4543
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: