АНАЛІТИКА

В Україні ціни на помідори б’ють рекорди

17.04.2022 09:04
i113860

На середину весни поточного року ціни на тепличні помідори з місцевих комбінатів в Україні досягли нових рекордних позначок, а саме 93-112 грн/кг($3,18-3,83/кг). Про це повідомляє east-fruit.com, пише agronews.ua.

Ще минулого тижня дана продукція надходила до продажу оптовими партіями не дорожче, ніж по 93-95 грн/кг ($3,18-3,25/кг). А загалом, стрімке зростання цін у цьому сегменті ринку відзначають ще з першої декади січня 2022 року.

Основними причинами позитивної цінової динаміки в даному сегменті на українському ринку фахівці виділяють: високу собівартість енергоресурсів в Україні, внутрішню логістику, що в рази подорожчала внаслідок військових дій на території країни, окупацією окремих територій та цілих окремо взятих областей, руйнуванням інфраструктури виробництва та доставки продукції авіаційними ракетними ударами по всій території держави, поступовою девальвацією гривні, а також вищими цінами порівняно з попередніми сезонами на томати в Туреччині, яка є головним зовнішнім постачальником цієї продукції в Україну.

У той же час, у Польщі, де також відзначаються найвищі ціни на місцеві томати за останні кілька сезонів, станом на середину квітня 2022 року, ціни на цю продукцію на порядок доступніші, ніж в Україні, і на сьогоднішній день оптові партії помідорів нового обороту надходять у продаж у діапазоні 73-78 грн/кг ($2,50-2,67/кг). І, на відміну від України, попит на цю продукцію на польському ринку тільки зростає, тому що там відзначається поступовий приріст споживачів за рахунок тимчасових переселенців з України.

«До всіх раніше перерахованих факторів, що вплинули на попереднє подорожчання тепличних овочів в Україні, цього тижня ситуацію посилили несприятливі погодні умови на всій території країни. Похмура, дощова і прохолодна погода суттєво уповільнила темпи дозрівання томатів у теплицях, що безпосередньо і позначилося на обсягах вибірок продукції в господарствах», — коментує ситуацію з зростанням цін на томати в Україні, Олександр Хорев, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Водночас аналітики не прогнозують подальшого суттєвого зростання цін у сегменті тепличних помідорів на українському ринку, оскільки в умовах війни, окупації окремих територій країни та постійного відтоку споживачів у країни Європи очікувати зростання купівельної активності з більшою ймовірністю не варто.

Ще одним важливим фактором, який призведе до встановлення протилежних цінових тенденцій на ринку тепличних овочів, стане сонячна і тепла погода, яка вплине на інтенсивне дозрівання врожаю томатів у теплицях. І як тільки пропозиція помідорів на українському ринку почне поступово зростати, ціни на цю продукцію помітно знизяться.

Читайте також: В Україні суттєво подешевшала цибуля.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: