ВАЖЛИВО

В Україні частково скасували податок на землю

07.11.2023 10:32
zemlya-696x364

В Україні скасували податок на землю для мешканців одного регіону. Йдеться про людей, які проживають на території Херсонської області. Їм усім, за єдиним винятком, скасували сплату земельного податку. Таке рішення ухвалила військова адміністрація цього регіону. Податок на землю скасовано для всіх жителів регіону, крім ФОП, каже начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, пише agronews.ua.

Влада регіону ухвалила таке рішення через складну економічну  та військову ситуацію, що склалась у Херсонській області. Багато земель регіону виявилися непридатними для обробітку через підрив дамби Каховської ГЕС, а також через велике забруднення вибухонебезпечними предметами.

Практично цю землю неможливо обробляти без ризику для життя. Саме тому й було ухвалено рішення звільнити людей від податку на землю, яку вони не можуть обробити, і з якої не можуть наразі мати ніякого зиску.

Крім того, раніше в Україні було ухвалило рішення щодо звільнення від мінімального податкового зобов’язання та єдиного податку за сільськогосподарські угіддя усіх власників замінованих земель. У Мінагрополітики вважають такий крок вчасним. Адже, якби податок на землю цим людям залишили, вони змушені були б обробляти землю, начинену вибухівкою, із ризиком для власного життя.

Слід також зазначити, що деякі категорії громадян були звільнені від сплати земельного податку ще до війни. Зокрема, таке звільнення поширюється на:

  • осіб з інвалідністю першої і другої груп;
  • фізичних осіб, які виховують трьох та більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонерів (за віком);
  • ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Перегляди: 1202
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: