НОВИНИ

В Україні борошномели змушені купувати пшеницю в Білорусі

28.11.2021 10:01
rzhanaya-muka-dlya-volos

Українські борошномели не можуть зараз купувати вітчизняну продовольчу пшеницю 2 класу через один дуже суттєвий чинник — «немає її пропозиції на ринку, от і все». Тому мукомоли працюватимуть із тим зерном, яке сьогодні на ринку є. Про це повідомляє svoboda.fm, пише agronews.ua.

«У помольні партії додаватимемо більший відсоток трійки. Використовувати ферментні препарати для підтримки якості, можна закуповувати високоякісну пшеницю за кордоном. У будь-якому разі, без борошна хлібопекарів не залишимо», — розказав Родіон Рибчинський, директор Спілки «Борошномели України».

Він додає, що на Чернігівщині деякі борошномели вже ведуть закупівлі продовольчої пшениці 2 класу з Білорусі. З листопада 2020 року по травень 2021 року в Україну імпортували приблизно 40 тис. тонн пшениці. Нинішнього маркетингового борошномельного року, з урахуванням низької якості врожаю і зростання напруги у відносинах із сусідньою Білоруссю, ситуація може виявитися набагато складнішою.

До цього потрібно додати також і ціновий фактор — світові ціни на пшеницю продовжують впевнено зростати. Цьогріч в виробництві борошна буде використовуватися більше пшениці 3 класу. А ось самим борошномелам і пекарям підняти ціни на свою продукцію всередині країни не так вже й легко.

«Хлібозаводи споживають 85% борошна, виробленого на млинах. І приблизно такі ж обсяги виробленої продукції — 85% — хлібозаводи реалізують усередині країни через торгові мережі. Торгові мережі ж встановили таке правило: ціну на товар не можна змінювати більш ніж на 5% протягом наступного за оголошеним місяцем. Тобто, умовно кажучи, щоб підняти ціну в грудні на 5%, хлібозавод має сповістити торговельну мережу на початку листопада. Відповідно, хлібозаводи нам кажуть: «Ми не братимемо у вас за такою ціною». Борошномели, відповідно, не можуть закуповувати, тому що у нас у ціні від 89% до 92% собівартості борошна — це вартість зерна», — пояснює ціновий експерт Родіон Рибчинський.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: