ВАЖЛИВО

В Україні більшість земель перебуває у користуванні незареєстрованих ферм

26.09.2021 10:14
depositphotos_19089135-stock-photo-growing-corn

Більшість земель, придатних до ведення сільського господарства, належать не дрібним фермерам. Економіст розповів, що угіддя України переважно перебувають у користуванні домогосподарств та приватних ферм, далі за обсягами оброблюваної землі – приватні агрокомпанії та великі агрохолдинги. Про це розповів професор Київської школи економіки (KSE) Олег Нів’євський на Першій міжнародній конференції з аграрного права, організованій Асоціацією правників України, пише agronews.ua.

За даними KSE, приблизно 16 млн гектарів землі перебувають у власності домогосподарств та приватних ферм, які офіційно не зареєстровані. Кожне з таких господарств в середньому має 2-3 гектари ріллі. Загалом вони виробляють 44% всієї аграрної продукції.

На другому місці за обсягом землі – незалежні приватні агрокомпанії, які обробляють 9,5 млн га ріллі. Середній розмір ділянки, яку обробляє одна така компанія – 1500 га. При цьому ці учасники ринку виробляють близько чверті всієї агропродукції.

Далі йдуть великі агрохолдинги, які сукупно обробляють в Україні 6 млн га с/г земель. Розмір їхніх угідь становить від 30 до 700 тисяч гектарів. Вітчизняні агрохолдинги також виробляють близько чверті продовольства в Україні.

На останньому місці за кількістю землі у власності – дрібні фермери, які сукупно володіють 4,4 млн га земель. Середній розмір угідь в користуванні одного фермера – близько 105 гектарів. Загалом дрібні фермерські господарства виробляють близько 7% агропродукції.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: