НОВИНИ

В Україні активно скорочується імпорт сиру

18.08.2022 09:07
hp-hero-quality1

Імпорт сиру скорочується і на цей процес впливає не тільки девальвація гривні. Про це повідомляє ІНФАГРО, пише agronews.ua.

Польські сировари через високу собівартість вже не можуть продавати в Україну свою продукцію дешево. Тому навіть в липні (девальвація відбулась тільки в третій декаді і договори ще виконувались) імпорт твердого/напівтвердого сиру скоротився на чверть до 1,4 тис. т.

У той же час падіння в категорії м’яких і розсільних сирів менш істотне. Причина напевно криється в обмеженні пропозиції такої продукції вітчизняними виробниками.

Виробники сиру, користуючись девальвацією гривні та зважаючи на падіння внутрішньої реалізації, намагаються збільшувати зовнішні продажі. Вже в минулому місяці експорт справжнього сиру зріс до 840 т, що є рекордом з моменту втрати російського ринку збуту багато років тому. Досягти таких результатів вдалося за рахунок виходу на ринок Польщі. Майже половина всього експорту була орієнтована на ринки ЄС. Так би мовити, зараз українські і польські оператори міняються ролями в зовнішній торгівлі сирами.

Заходити на європейський ринок доводиться за рахунок низьких цін, благо девальвація гривні дозволяє навіть там працювати з прибутками. В залежності від країни призначення ціни відрізняються. 

Читайте також: Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці озимоїЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: