НОВИНИ

В українців з’явився новий вид відпустки: деталі

30.08.2022 19:21
df347ed4b7a6a0a6e31c3d4d62e3f81315f9e674

Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах військового стану” із змінами встановлює новий порядок надання українцям відпустки без збереження зарплати. Про це повідомляє “Апостроф”, пише agronews.ua.

Змінами запроваджено новий вид відпустки без збереження виплат, які не належать до відпусток без збереження зарплати, що надаються працівнику відповідно до статей 25, 26 Закону України «Про відпустки».

Право на цю відпустку працівники набувають починаючи з 19 липня поточного року, з моменту набрання чинності змінами до Закону.

Отримати відпустку можна тривалістю трохи більше 90 днів у період дії воєнного стану. Законом не обмежується можливості людини реалізувати право на цю відпустку кілька разів, але загальна тривалість відпусток, яку працівник може вимагати надати відповідно до цієї норми, не повинен перевищувати 90 днів протягом дії воєнного стану;

Отримати відпустку можуть працівники, які виїхали з України або набули статусу внутрішньо переміщеної особи, і можуть підтвердити це довідкою. Відбувається це обов’язково за заявою працівника.

Відповідно до закону, роботодавець не може відмовити працівникові у наданні відпустки.

Виходячи з умов її надання, людина має підтвердити той факт, що вона “виїхала за межі території України” або “набула статусу внутрішньо переміщеної особи”. Спосіб підтвердження факту виїзду за межі рідної країни не визначається законом, тому рішення про надання відпустки прийматиметься роботодавцем на підставі наданих доказів, які достатньою мірою підтверджують це.

У разі повернення працівника, виходячи умов його надання, особа втрачає право вимагати продовження такої відпустки.

Читайте також: В Україні успішно реалізується проєкт підтримки аграріїв: озвучено результатиЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: