ВАЖЛИВО

В Україну через ОРДЛО контрабандно ввезено майже 1 млн тонн насіннєвої картоплі

30.11.2020 15:32
43_main

Згідно повідомлень Картопляного союзу Росії, більше 930 тисяч тонн російської насіннєвої картоплі було торік ввезенно в Україну через непідконтрольну територію ОРДЛО, проінформували в Українській асоціації виробників картоплі під час наради Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з аграрними асоціаціями під головуванням заступника Міністра МЕРТ Тараса Висоцького, яка відбулася 30 листопада 2020 року. Про це повідомляє agronews.ua.

Повідомлено, що на підтвердження до українських органів сертифікації російська сторона не подавалася. Це загрожує фітосанітарній безпеці України, адже нормування у цій сфері в Україні та Росії відрізняються, прозвучало на нараді.

Також, ввезення такої кількості насіннєвої картоплі без належного митного оформлення демпінгує на ринку країни та завдає значних збитків українським картоплярам.

Цьогоріч Уряд України схвалив Концепцію Державної цільової програми розвитку промислового картоплярства на період до 2025 року.

Мета програми – наростити промислове виробництво та забезпечити товарний ринок вітчизняною продукцією. Концепцію розроблено Мінекономіки за дорученням Президента України. Але контрабандне ввезення таких значних обсягів російської картоплі може поставити під сумнів реалізацію мети програми.

Нагадаємо, в Україні суттєво знизилося споживання картоплі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: