НОВИНИ

В українських садах почали з’являтися нові екзотичні шкідники та хвороби

15.11.2019 10:22
zzteua-2218

Зі зміною клімату в садах України з’явилися нові шкідники, яких до потепління не було. Про це розповів провідний інженер Ботанічного саду ім. М.М. Гришко Олексій Сорока, передає AgroPortal.

Експерт зауважив, що боротися з ними потрібно правильно – з осені, інакше вони знищать рослину.

«Є такі хвороби, які зараз непомітні. Рослина росте, і все добре. А навесні з’являється курчавість на персику, наприклад. Також існує така проблема, як самшитова вогнівка, яка за тиждень з’їдає кущ. Раніше її не було. Або пройшли заморозки, замерзли абрикоси і вишні. А насправді це може бути маніліоз. Він дає опіки», – зазначає Сорока.

За його словами, рослини потрібно обробляти восени, так як спори ховаються в корі, на листках. Також необхідно збирати опале листя. У них можуть бути хвороби.

«Навесні теж, до розпускання листя, коли тільки починають з’являтися бруньки, потрібно обробляти рослини фунгіцидами», – розповідає науковець.

Він також зауважує, що у зв’язку зі зміною клімату не потрібно поспішати утеплювати вуличні рослини восени. Якщо раніше робили це в листопаді, то зараз це потрібно робити десь у грудні.

«Якщо дерево або рослина почало цвісти восени, то це вплине на цвітіння навесні. Буде менше квітів, але це – не критично», – відзначає Сорока.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: