НОВИНИ

В Україні зросла прибутковість молочного виробницва

12.03.2020 10:32
milk-2474993_1920-696x464

Показник умовної прибутковості виробництва молока (УМІ) в лютому 2020 року був найвищим за шість років. Про це повідомляє Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) на своїй сторінці у Facebook.

«Більше ніж в лютому 2020 року професійні виробники молока заробляли цього місяця останній раз аж в лютому 2014 року», — зазначає експерт.

Але показник УМІ за місяць знизився відразу на 9,3% — найбільше падіння для лютого за п’ять років. Основна причина — зростання цін на концентровані корми.

«Та УМІ лютого 2020 був все ще на 16,6% вищим за показник того самого місяця попереднього року (в січні різниця була більшою і сягала 26,5%). За перші два місяці року прибутки виробників молока перевищили минулорічні на 21,6%. В цілому досить непогано, враховуючи, що в цей час світовий ринок був під тиском коронавірусу, але це на Україну не дуже впливало, бо експорту не було й так», — підкреслив Андрій Ярмак.

За його словами, вже дванадцять місяців поспіль умовна прибутковість виробництва молока (УМІ) є незмінно вищою, ніж в тому самому місяці рік тому.

«В ситуації, коли світова економічна криза може стати реальністю, дуже важко прогнозувати що буде далі з цінами на корми та молоко.Варіантів розвитку подій дуже багато, від надзвичайно негативного, до помірковано позитивного. Позитивним може бути сценарій, за якого український внутрішній ринок продовжить укріплюватися. Однак вже зараз є ознаки негативного впливу ситуації на світових ринках — протягом кількох днів гривня втратила до 2% своєї вартості. Це не критично, але відчутно. Звичайно, що поміркована девальвація є позитивном для місцевих виробників але лише за умови, що вона не впливає суттєво на споживання», — зазначає Андрій Ярмак.

Він зауважує, що в березні чітких тенденцій у УМІ немає — рівно в половині випадків УМІ зростав і в половині знижувався.

Нагадаємо, Український молочний індекс (УМІ) — це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: