НОВИНИ

В Україні зміна клімату дозволяє вирощувати екзотику на грядках

05.03.2021 17:35
shutterstock_581310538

У кожного досвідченого садівника або дачника в якийсь момент з’являється інтерес до екзотичних фруктів або овочів, які можна, хоча б теоретично, спробувати виростити у себе на ділянці. Про це повідомляє Gazeta.ua, пише agronews.ua.

Зараз можливості вибору культур розширюються – справа і в змінах клімату, і у виведенні особливо стійких рослин, і в доступності різних насінь в інтернеті. Однак потрібно визначитися, що ви хочете садити, і чи варта шкурка вичинки.

Чи варто садити “екзоти”?

По-перше, вони вимагають підвищеної уваги – якісь потрібно більше поливати, якісь захищати від морозу і вітру, якісь по-особливому підв’язувати. По-друге, навіть з урахуванням селекції сортів варто бути готовим до того, що екзотичні рослини не будуть давати максимальний урожай.

Умовно-екзотичні

Якщо ви тільки пробуєте посадити у себе на ділянці щось крім традиційної зелені, огірків і картоплі, можливо, вам варто почати з чогось не дуже екзотичного. Список відомих, але відносно екзотичних і цікавих рослин величезний.

• безнасінні кавуни;
• білі баклажани;
• брюссельська капуста;
• кольрабі.

Переваги цих культур в тому, що вони не такі примхливі, як справжні “екзоти”, у них є близькі “родичі”, які ми активно споживаємо в їжу, і в той же час вони досить незвичайні, щоб спробувати в садівництві щось нове.

Справжня екзотика

1. Незвичайні гарбузи. Гарбуз – це одна з найбільш приємних для вирощування рослин. Вона не вимагає багато уваги, а плоди дає часом дуже великі. Зберігаються гарбузи довго. Серед незвичайних рослин, які можна віднести до гарбузів, відзначимо “цукерковий гарбуз”, гібрид гарбуза і кавуна – кавбуз, фіголистковий гарбуз-ліана.

2. Ківі та хурма. Звичайно, і ліана-ківі, і дерево-хурма вибагливі і люблять сонце. Однак в інтернеті можна знайти особливо стійкі різновиди цих рослин, які не тільки зможуть прижитися в нашому кліматі, але і давати врожай. Ківі полюбляють неглибоку посадку, а хурма – майже будь-який грунт, але місце без вітрів і на сонечку.

3. Інжир. Ще один представник відносної екзотики, який любить сонце і південні краї – це інжир. Виділяють кілька різновидів інжиру, що росте в Україні, в тому числі – адріатичний, далматський, муасон. Зверніть увагу, що інжир не любить протягів, але любить сонце і тепло, його вкривають на зиму.

На закінчення варто відзначити такі рослини, які також приживаються у нас, як зизифус, ягоди Годжі, цитрусові дерева, карликові банани і навіть кавові дерева.

Нагадаємо, що на Львівщині персики почали вирощувати у промислових масштабах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: