НОВИНИ

В Україні збирачі лісових ягід масово намагаються перетнути кордон заради прибутку

13.07.2020 09:32
16063593

У Житомирській області триває сезон збору лісових ягід. Нерідко бажання зібрати якомога більше ягід спонукає людей до порушень законодавства України. Про випадки намагання людей перетнути кордон заради збору ягід повідомили у пресслужбі Житомирського прикордонного загону Державної прикордонної служби України, пише agronews.ua.

«Трапляються випадки коли громадяни України, збираючи дари природи, ігнорують неодноразові повідомлення прикордонників про дотримання законодавства та намагаються свідомо порушити державний кордон. Пояснюють свої протиправні дії громадяни бажанням зібрати якомога більше ягід, не зважаючи на територію, де вона росте. Тим паче, рухаючись в бік державного рубежу з наміром його перетнути, ягідники в більшості випадків знають, де проходить кордон та відповідальність за його незаконний перетин. Лише протягом першої декади липня прикордонники Житомирського загону, будучи відкритими до взаємодії та діалогу з громадою, в 122 випадках відвернули від державного кордону 1336 осіб, з яких 97 дітей», – інформують прикордонники.

Охоронці кордону попереджають громадян про невідворотність покарання за порушення законодавства України з прикордонних питань.

«Кошти, отримані від реалізації ягоди, можуть бути сплачені на адміністративний штраф. Так, незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України передбачає накладення штрафу на осіб від 1700 грн до 3400 грн або адміністративний арешт на строк до 15 діб (виділено редакцією). Ті ж самі дії вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню – накладення штрафу від 3400 грн до 8500 грн (виділено редакцією)», – попереджають прикордонники.

Як повідомляв Житомир.info, за добу 1 липня 2019 року з прикордонної смуги в Житомирській області було повернуто близько 150 людей, які збирали чорниці поряд з кордоном з Білоруссю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: