ВАЖЛИВО

В Україні запаси вологи у ґрунті під осінню сівбу найнижчі за 10 років

16.09.2020 13:02
18ebaa634a0edb67d3c922d0f3bc7111e84f6152

Протягом першої декади вересня 2020 року через збереження переважно сухої та спекотної погоди (з дуже високими для початок вересня денними температурами повітря і грунту) в більшості областей України відбувалося посилення і поширення повітряно-ґрунтовою посухи. У зв’язку з цим зволоження грунту в оптимальний період для сівби озимих (11-25 вересня) оцінюється як мінімальний за останні 10 років. Про це повідомляє пресслужба Укргідрометеоцентру, пише agronews.ua.

«Станом на 10 вересня, за експертною оцінкою і фактично певним запасам вологи, до 60-70% збільшилася площа з абсолютно сухим і майже сухим орним шаром грунту, відбувалося його ущільнення, що ускладнювало обробку грунту під оранку і сівбу. При цьому шар ґрунту 0-10 см був майже сухим на 70-80% площ», – йдеться в огляді метеоумов вересня 2020 року від Укргідрометеоцентру.

Масова сівба озимих на площах з настільки низьким зволоженням є недоцільним. Вологозапаси метрового шару ґрунту практично скрізь майже вичерпані, за винятком західних областей, де спостерігалося достатнє зволоження – більше 25 мм вологи в орному шарі ґрунту.

За оцінкою агрометеорології, в деяких районах центральних областей вологозапаси грунту гірші за останні 50 років спостережень.

Як уточнюється, на вже засіяних озимою пшеницею площах формування і якість сходів цілком залежатимуть від дощів.

За прогнозом погоди, в найближчий тиждень істотного поліпшення зволоження грунту не очікується. Невеликі дощі, які прогнозуються разом з переміщенням атмосферного фронту 17-18 вересня, зволожать тільки верхній шар грунту.

З огляду на ці обставини, початок масового сівби озимих під урожай 2021 р може затриматися до кінця вересня – початку жовтня.

Нагадаємо, в Україні через посуху неврожай винограду.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: