НОВИНИ

У Москві додали головного болю українським експортерам сиру

13.03.2019 07:00

Лютий приніс виробникам сирних продуктів черговий неприємний сюрприз. Рада Євразійської економічної комісії включила в систему ветконтролю продукти, які виготовляються за технологією сиру з молочної сировини, але в яких тваринний жир повністю або частково замінений на рослинний, пише infagro.com.ua.

Тепер Россільгоспнагляд отримує право контролю всіх переміщень сирного продукту. Ну і напевно колегам в Білорусі, Казахстані, Вірменії та Киргизстані доведеться чинити так само. Тобто проблема експорту українських сирних продуктів знову загострюється. Правда, ще не відомий до кінця механізм нового контролю і терміни його початку.

Тобто, ймовірно, імпортери спробують в черговий раз знизити ціни на український сирний продукт, які вже і так впали до 2200- 2350 USD/т.

На ринку справжніх сирів поки відносно спокійно. Експорт дуже невеликий і погоди на ринку не робить. Внутрішні продажу непогані, незважаючи на високі ціни.

В кінці лютого провідні виробники продають дистриб’юторам «народні» сири по 150−160 грн/кг, безпосередньо торговельним мережам по 170−180 грн/кг. Але такою активною торгівля сирами навряд чи довго протримається, вже у березні сировари будуть змушені вдаватися до масових акцій зі зниженням цін, а деякі почали це робити ще в лютому, віддаючи сир в опті по 130 грн/кг.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: