НОВИНИ

В Україні заблоковано ринок кормів для домашніх тварин

11.04.2020 12:07
1

Найближчим часом Україна може зіштовхнутися з нестачею кормів через відсутність рішення, яке б визнавало еквівалентність системи реєстрації кормових добавок ЄС в нашій країні. Про це повідомила прес-служба Європейської бізнес асоціації, пише agronews.ua.

Відтак, більше 11 млн. домашніх тварин будуть позбавлені доступу до сучасних високоякісних раціонів. Це особливо актуально, адже високий відсоток домашніх тварин потребує щоденного вживання спеціалізованих ветеринарних кормів (йдеться, наприклад, про тварин, що мають певні хвороби), що наразі відсутні в асортименті вітчизняних виробників. Тож єдиний вихід для таких тварин — це імпортні корми.

Донедавна в Україні діяла система реєстрації готових кормів (реєструвалась кожна рецептура готового продукту, який імпортується або виробляється в Україні). Однак, прийнятий в 2017 Закон «Про безпечність та гігієну кормів» запровадив нову систему реєстрації кормових добавок, не готових кормів.

Тому, наразі готові корми можуть вироблятися або ввозитися в Україну тільки з використанням добавок, зареєстрованих в Державному реєстрі кормових добавок (якого наразі не створено). З одного боку, це наблизило українське законодавство до норм ЄС, але, з іншого, викликало певні труднощі.

У 2018 вище заначений Закон було підписано Президентом України. В ньому передбачено перехідний період у 2 роки, аби органи виконавчої влади розробили внутрішні процедури для його імплементації. Однак, на жаль, за 2 роки відповідних рішень прийнято не було.

«Тож на сьогодні маємо ситуацію: еквівалентність європейської системи реєстрації кормових добавок українській системі — відсутня. Це призводить до зупинки постачання імпортних кормів з ЄС та втрати суттєвих надходжень до державного бюджету. В час, коли ситуація з бюджетом та економікою країни і так потребує кращого. Водночас, для деяких домашніх тварин це загрожує хронічними хворобами або навіть летальними випадками», — пояснила Тетяна Широченко, Координатор комітетів Європейської Бізнес Асоціації.

Крім того, проблема полягає ще й у тому, що провідні виробники готових кормів постійно працюють над вдосконаленням рецептур, виводячи на ринок нові, більш досконалі продукти. Однак, жоден з них тепер не може потрапити до українського споживача, оскільки немає механізму реєстрації.

Якщо ж питання не буде вирішено, може скластися ситуація, коли імпорт готових кормім до України буде повністю припинено. Оскільки, старі рецептури будуть зняті з виробництва, а нові, широко доступні споживачам в Європі, не зможуть бути ввезені в Україну. Для бюджету України це буде означати недоотримання багатомільйонних сум податків, які зараз сплачують, наприклад, такі світові лідери у виробництві кормів, як Mars, Nestle, Royal Canin та інші.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України та Представництва ЄС в Україні з проханням посприяти у вирішенні даної ситуації. Наразі важливо розблокувати процедуру спрощеної реєстрації кормових добавок, аби Україна була на рівні з іншими цивілізованими європейськими країнами в цьому питанні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: