ВАЖЛИВО

В Україні за останні 30 років щезло 10 тисяч річок, – Апостол

10.09.2020 16:32
https://agronews.ua/

За останні 30 років в Україні щезло майже 10 тисяч річок! Ніхто не говорить сьогодні про цю катастрофу, яка наближається. А жаль. Адже Україна має один з найнижчих в Європі показників забезпеченості водою. Про це повідомив Михайло Апостол на своїй Facebook сторінці, пише agronews.ua.

“За прогнозами фахівців, вже за 20-30 років нам доведеться імпортувати питну воду. Про це інформує Українська кліматична мережа”, – підкреслив Апостол.

Він зазначив, що водним стресом називають щорічний доступ до водних ресурсів менше за 1,7 тис. куб. м на людину. У нас є лише 1 тис. куб. м внутрішніх вод на 1 жителя. Для порівняння, у Швеції та Німеччині – 2,5 тис., Франції – 3,5 тис., Великобританії – 5 тис. куб. м.

“З посиленням глобального потепління проблема значно загостриться. Зими малосніжні, а дощі – здебільшого сильні, але короткі, тому підземні води погано поповнюються”, – пояснив він.

Апостол підкреслив, що гідрогеологічна посуха – ситуація, коли вода не потрапляє в глибокі шари ґрунту і не наповнює підземні джерела. І при цьому всьому використання води в Україні є неефективним та нераціональним.

“ООН визнає дефіцит води проблемою №1 у світі. Сьогодні 2,6 мільярда людей на землі взагалі не мають доступу до чистої природної питної води. 39 країн світу отримують більшу частину необхідної їм води з транскордонних джерел”, – прокоментував він.

Нагадаємо, Михайло Апостол наголошував, що в Україні за 20 років втрати гумусу становлять понад 450 млрд грн.

Оприлюднено реальні масштаби посухи на Одещині: подробиці дивіться у відео.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: