НОВИНИ

В Україні з озера Світязь вкрали машину унікальних водоростей

21.07.2020 07:05
1

У Шацькому районі відкрили провадження через те, що у вантажному автомобілі виявили 85 мішків унікальних водоростей – кладофори. Про це йдеться в ухвалі Шацького районного суду, пише agronews.ua.

Інформують, що пізно увечері 2 липня у Любомлі на вулиці Володимирській поліція зупинила вантажний автомобіль Mercedes-benz Sprinter, у фургоні якого виявили 85 мішків з водоростями, які були ще вологими.

Правоохоронці розцінюють цей факт як знищення об`єктів природно-заповідного фонду Шацького НПП загальнонебезпечним способом, що спричинило тяжкі наслідки.

Мішки з кладофорою поліція вилучили як речовий доказ. Утім, слідчий подав до суду клопотання про дозвіл на реалізацію кладофори шляхом її повернення в озеро Світязь, за винятком одного мішка, який просили залишити у поліції для проведення екпертизи. Слідчий аргументував це тим, що зберігання вилученої кладофори у неприродному середовищі призведе до її загибелі.

Суд задовольнив клопотання, тож 84 мішки унікальних водоростей повернули у Світязь.

Зауважимо, що кладофора є чудовим природнім фільтром та збагачує воду киснем. В Україні вона є лише на кількох озерах, одне з яких – Світязь. Європейці її закуповують для очищення води і підтримання мікрофлори акваріумів, ставків та навіть цілих озер.

Нагадаємо, в Україні на понад 40% впав промисловий вилов риби.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: