НОВИНИ

В Україні вирощування кунжуту сягає 700%

14.12.2019 07:00
f6816edd03a0c09_1000x600

Експериментами з вирощування кунжуту в умовах посушливого Степу України займається Асканійська державна сільськогосподарська дослідна станція Інституту зрошуваного землеробства НААН, пише SuperAgronom.com.

За словами науковців, кунжут вимогливий до попередника. Кращими є озима пшениця, зернові, бобові та баштанні культури. Рослина вимагає чистих від бур’янів полів, оскільки дуже повільно росте на початку вегетації. На попереднє місце вирощування кунжут слід повертати не раніше як через 6-7 років, аби знизити ймовірність ураження хворобами та шкідниками.

Обробіток ґрунту має забезпечувати максимальне вологонакопичення, знищення бур’янів та обов’язкове вирівнювання ґрунту. Кунжут дуже чутливий до внесення добрив. Поглинаючи велику кількість поживних речовин, він сильно виснажує ґрунт, під оранку вносимо мінеральні добрива дозою N45Р45. Окрім цього, до сівби такої олійної культури, як кунжут, обов’язковим технологічним заходом є внесення гербіциду.

«Сівбу кунжуту потрібно починати в період стійкого потепління, коли середньодобова температура ґрунту на глибині 10 см досягне 18-20°С і мине загроза приморозків. Нетривале зниження температури нижче 15°С істотно затримує появу сходів, адже ріст рослин при цьому припиняється. Сівба в добре прогрітий вологий ґрунт забезпечує появу сходів на 4-6 день після висіву насіння», — стверджують науковці.

Сіяти кунжут аграріям радять з міжряддям 70 см, для проведення кількох міжрядних обробок, рекомендована густота стояння рослин становить 475-500 тис./га.

На даний час ціна насіння індійського кунжуту в Україні становить близько 80 грн/кг при фасуванні мішками. З гектара можна отримати від 1 до 1,5 тонн насіння кунжуту, що забезпечує мінімум 70 тис. грн/га, з рентабельністю до 700%.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: