НОВИНИ

В Україні оприлюднено технологію прискорення росту промислових грибів

12.05.2020 08:01
1-min-22

Українські науковці винайшли технологію прискорення росту промислових грибів. Так, нещодавно високі результати у розведенні грибів отримали мікологи Таврійського державного агротехнологічного університету за допомогою використання водного гіацинту ейхорнії. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, пише agronews.ua.

Науковці з’ясували, що ейхорнія активує вегетативний розвиток міцелію гливи (вешенки).

“Під науковим керівництвом Ірини Бандури, студенти ВНЗ провели дослідження та з’ясували, що додавання порошку з ейхорнії прискорює ріст міцелію гливи на 1,7 мм за добу, що на 23% швидше порівняно з контрольним варіантом. Отримані результати планують випробувати на промисловому виробництві, де студенти проходитимуть практику влітку“, – йдеться у повідомленні.

Експериментально ейхорнію вирощують з 2015 року в ФГ “У Самвела” в Одеській області. Цей гіацинт вже активно використовують в свіжому вигляді на корм тваринам та птиці, а також він йде на силос.

Зараз за допомогою ейхорнії очищають озера, занесені в список мертвих, малі річки та водойми, брудні стоки побутового і тваринницького походження.

Нагадаємо, вчені винайшли агротехнологію отримання 6 врожаїв пшениці на рік.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: