ВАЖЛИВО

В Україні виявлено фейкових виробників білоруської молочки

23.01.2021 17:45
fakeproducers-1

Під час другого етапу досліджень «СТОП Фальсифікат» щодо вершкового масла було виявлено 12 білоруських виробників, незареєстрованих в реєстрі імпортерів Держпродспоживслужби України. Більше того – таких виробників не зареєстровано навіть в Білорусі. Про це повідомляє АВМ, пише agronews.ua.

Такі результати дослідження презентувала голова ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» Владислава Миронова під час круглого столу.

Як зазначає голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, масло є одним із продуктів, який фальсифікують найбільше. За підсумками перевірок ДПСС, 90% фальсифікату стосувалося саме масла солодковершкового. Цей продукт є високомаржинальним. Зробити підробку і  отримати додаткові прибутки за рахунок фальсифікату зовсім не складно. Тому недобросовісні виробники активно цим користуються.

У другому етапі дослідження для аналізу відібрали 61 зразок вершкового масла від 40 виробників. У результаті досліджень 12 зразків визнали фальсифікатом. Для порівняння, у першому етапі було забраковано 16 зразків – з них 7 – фальсифікат.

Білоруські виробники, незареєстровані в реєстрі імпортерів, представлені на слайді:

Якщо компанія незареєстрована в реєстрі імпортерів ДПСС України, а тим паче відсутня реєстрах Білорусі, це свідчить про те, що такого виробника не існує. Відповідно таким виробником може виявитись підпільний цех, який виготовляє свою продукцію із сировини невідомого складу і невідомого походження.

Голова наглядової ради Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський під час обговорення дослідження зазначив, що Білорусь підтримала введення ембарго на українські молочні продукти на митну територію Євроазійського союзу.

«З 1 січня 2016 р. ні один кг молочних продуктів не експортовано з України до Білорусі. Разом з тим, за підсумками 10 місяців 2020-го року ми маємо негативний баланс мінус 12 млн зовнішньоекономічної діяльності разом з Білорусією в молочній галузі», – підкреслює експерт.

Вадим Чагаровський наголосив, що підтримку Білорусією ембарго на українські молочні продукти можна розглядати згідно закону про зовнішньо-економічну діяльність як недружні економічні або дискримінаційні дії держав або економічних угруповань. І на підставі цього необхідно просто призупинити дію дозволів на ввезення молочних продуктів з Республіки Білорусь.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: