ВАЖЛИВО

В Україні відзначають День виноградаря і винороба

08.11.2020 14:56
Grapes_Wine_Stemware_481795

У неділю, 8 листопада, в Україні вперше офіційно відзначається День виноградаря і винороба. Це свято було встановлено на другу неділю листопада указом президента Володимира Зеленського від 22 вересня 2020 року, повідомляє agronews.ua.

Українське виноградарство та виноробство країни, зайнятого в агропромисловому секторі економіки та забезпечує значні надходження до державного і місцевих бюджетів та сприяє розвитку інфраструктури у сільській місцевості.

Українська винна галузь пережила величезний занепад наприкінці минулого століття. Проте за останні роки в Україні з’явилось чимало цілеспрямованих, закоханих у свою справу виноградарів та виноробів, завдяки яким галузь починає поступово відновлюватися і все голосніше заявляти про себе.

Зараз вино в Україні офіційно виробляють близько 75 компаній і деякі українські винороби мало чим поступаються своїм європейським колегам. Поки що їх не багато, в тисячі разів менше порівняно з тією ж Францією (тільки в регіоні Бордо більш ніж 9000 шато виробляють вина), але з кожним роком стає все більше.

Можливо, нове свято стане для українських виробників одним зі стимулів розвиватися і гідно представляти нашу країну на міжнародному рівні.

Шановні виноградарі та винороби, прийміть від нас найщиріші вітання в день вашого професійного свята!

Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав указ № 403/2020 про встановлення в Україні професійного свята — Дня виноградаря і винороба, яке відзначатиметься щороку в другу неділю листопада.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: