НОВИНИ

В Україні цибулю продають майже на 40% дорожче, ніж у Польщі

21.04.2019 10:37

Сьогодні різниця між цінами на польському та українському ринку цибулі є найбільшою від початку сезону 2018/2019 років. Фактично, сьогодні цибуля в Україні пропонується вже майже на 40% дорожче, ніж у  сусідній Польщі, хоча, ще тиждень тому, розрив в цінах становив 15%, повідомляють в інформаційному центрі “Інфо-Шувар”.

Від середини березня і по середину квітня вартість цибулі в Україні була стабільно нижчою від цін в сусідній Польщі, хоча, в порівнянні із попереднім сезоном, в обох країнах ціни були вищими в кілька разів. Але ситуація кардинально змінилася буквально за останні кілька днів: на фоні відносної стабільності цін на ринку Польщі, ціни в Україні швидко поповзли вгору.

За даними інфо-центру, сьогодні на гуртових ринках України вартість жовтої ріпчастої цибулі досягнула безпрецедентних 25-28 грн/кг (0,83-0,93 EUR/кг), при цьому, вітчизняна цибуля є найдорожчою – 28 грн/кг (0,93 EUR/кг). Сьогодні  на гуртовому ринку “Броніше” у Варшаві польські трейдери пропонують цибулю по 0,63-0,67 EUR/кг.

Як вже повідомлялось, в 2018 році майже всі країни Європи зібрали дуже маленький врожай цибулі, низьку врожайність забезпечила сильна посуха влітку. Наслідком падіння врожаю стали рекордно високі ціни і рекордно великі обсяги імпорту. При цьому, якщо Польщі, яка є одним з найбільших виробників цибулі в ЄС, вдалося,  за рахунок імпорту, стабілізувати ціни, то в Україні падіння імпорту в березні призвело до суттєвого зростання ціни в квітні.

За даними Євростату, в 2018 році всі найбільші виробники цибулі країнах ЄС втратили до 30% врожаю цибулі. За попередніми даними, в Польщі цього року було зібрано до 565 тис.тонн цибулі, тобто, на 15% менше, ніж торік. В Голландії, яка є лідером за обсягами виробництва цибулі, врожай 2018 року склав 1.26 тис. тонн, в порівнянні з минулим роком, цей показник знизився на 29%.

За даними Держстату України, врожай цибулі в Україні в 2018 році скоротився одразу на 10% до 884 тис. тонн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: