ВАЖЛИВО

В Україні цьогоріч не прогнозують рекорд врожаю зернових: названо причини

11.04.2020 18:05
unnamed (1)

На Полтавщині та в Україні в цілому цьогоріч не буде рекордного врожаю зернових культур. Причиною цього стануть несприятливі погодні умови — нічні приморозки в березні-квітні та нестача вологи в ґрунті. Місцеві фермери очікують зібрати принаймні по 3-4 т/га пшениці замість прогнозованих 7-8 т/га. Про це в інтерв’ю Kurkul  розповів голова Драбівської АФЗУ (Черкаська область) та засновник фермерського господарства «Драбівсад» Валерій Перепелиця, пише agronews.ua.

«Ми не мріємо вже про рекорди. Ситуація швидко міняється. Якщо ще два тижні тому ми планували урожай на рівні хоча б 3,5-4,5 т/га, то приморозки та посуха змушують нас чекати майже на півтонни-тонну менше пшениці», — сказав фермер.

За словами Валерія Перепелиці, на Черкащині протягом останнього місця вночі було до -6…7°C, через що постраждали озимі культури. Вегетація озимої пшениці дуже уповільнилося.

«Ось уже середина квітня, а на полях рядки видно. Пшениця оживає, намагається рости, а вночі бах — мороз. І рослини завмирають, перестають розвиватися», — розповів Валерій Перепелиця.

Також негативно впливає на озимі культури дефіцит вологи.

«У ґрунті ще трохи є залишків примарної вологи, але їх надовго не вистачить. Синоптики прогнозують опади на 10-14 квітня. А наші аграрїі вже сіють соняшник і подекуди кукурудзу, тому дуже чекаємо дощів», — відзначив фермер.

Також Валерій Перепелиця додає, що фермери намагаються реанімувати посіви за допомогою різних агротехнологічних заходів. Однак на такому етапі бажаного результату досягнути не вдасться.

«Прикореневе підживлення озимих зараз не дасть ефекту — добрива просто не розчиняться і лежатимуть у землі. Підживлення по листку теж буде мало», — зробив прогноз аграрій.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: