НОВИНИ

В Україні третина насіння нижча від стандартів якості

19.03.2021 11:05
2b3e8441e8e4676b13d1597491e3f2ef_XL

Зазначається, що близько 73% вітчизняних сільгоспвиробників не можуть самостійно розпізнати контрафактне насіння. В Україні, за експертними даними, близько 25-30% насіння не відповідає належній якості. Про це повідомляє УНІАН, пише agronews.ua.

В Україні, за експертними даними, близько 25-30% насіння не відповідає належній якості. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

“Це або контрафакт (продукція, яка реалізується з порушенням майнових прав інтелектуальної власності), або фальсифікат (продукція, виготовлена з порушенням технології або шляхом копіювання форми, упаковки, а також неправомірного відтворення товару іншої особи)”, – йдеться в повідомленні.

Найбільш поширеними випадками фальсифікату на сьогодні є підміна гібридів і заміна одного сорту іншим, з нижчими якісними показниками. Також встановлено, що близько 73% вітчизняних сільгоспвиробників не можуть самостійно розпізнати контрафактне насіння. Відзначається, що використання для посіву контрафактного і фальсифікованого насіння може призвести до втрати до чверті врожаю.

У Держпродспоживслужбі рекомендують купувати насіння в офіційних дистриб’юторів і підкреслюють, що кожна партія насіння для реалізації повинна супроводжуватися сертифікатами, а виробник має бути внесений до Державного реєстру із заявленою кількістю насіння на реалізацію.

Нагадаємо, як не наразитися на фальсифікат насіння.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: