ВАЖЛИВО

В Україні суттєво подорожчали зернові

11.09.2020 08:32
1470843747-19-18189

В Україні досить суттєво подорожчали зернові культури, зокрема пшениця. Загалом, обережна висхідна тенденція вартості сировинних агрокультур наразі є світовим трендом. Про це в огляді зернового ринку поточного тижня повідомляє agronews.ua.

В Україні у порту Миколаєва стабільно дорожчають зернові: пшениця 2 класу, пшениця фуражна, ячмінь та кукурудза. Від початку тижня також дорожчають соя та соняшник. В доларах ціна пшениці 2 класу зросла до $202/т. Це ціни на умовах CPT — доставки до воріт порту.

Основні порти, що закуповують с/г культури, знаходяться у Одеській та Миколаївській областях.

В портах Одеської області пшениця 2 класу, пшениця фуражна та ячмінь додали в ціні. В доларах культури також подорожчали, лише знизилась ціна кукурудзи.

Ціни пропозицій чорноморської пшениці за тиждень виросли на 5-6 $/т до 220-222 $/т FOB завдяки активному попиту та стримуванню продажів виробниками в Україні та Росії, проте подальше зростання обмежують ціни попиту на рівні 215-218 $/т FOB. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд.

Підсумки останніх тендерів також підтримують ціни на чорноморську пшеницю.

Державний оператор Йорданії придбав у компанії Nibulon 60 тис т української пшениці з протеїном 11% та поставкою у жовтні за ціною 252,6 $/т CFR.

Світові ціни на пшеницю завмерли в очікуванні оновленого балансу USDA, в якому можуть збільшити прогнози виробництва для Росії, Канади та Австралії, проте трейдери поки не можуть оцінити наскільки.

Вчора в США котирування озимої пшениці дещо відновилися після кількаденного падіння, проте фундаментальні чинники підтримки відсутні. На світовому ринку пшениці йде жорстка конкурентна боротьба, і така ситуація зберігатиметься й надалі.

Вересневі ф‘ючерси на пшеницю в США виросли:

  • на 0,28 $/т до 196,21 $/т на м’яку SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 0,64 $/т до 173,89 $/т на тверду НRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Посушлива погода в Україні та Росії затримує посівну, що може створити критичну ситуацію, якщо найближчим часом не пройдуть дощі.

Оприлюднено реальні масштаби посухи на Одещині: подробиці дивіться у відео.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: