ІНФОГРАФІКА

В Україні стало відомо, чому падає експорт борошна

12.08.2020 08:32
miniatura4 (2)

Загальна динаміка експорту борошна в 2019/20 МР щодо результатів минулого року виявилася позитивною – 334,6 тис. Тонн проти 303. Однак показники останніх чотирьох місяців значно нижчі за торішні і вже простежується тенденція. Відсутність експортних відвантажень ДПЗКУ сильно вплинуло на ці цифри, але ще і інші крупні експортери зменшують обсяги поставок. Про це повідомляють аналітики АПК-інформ, пише agronews.ua.

“Крім того, коли продовольчо-зернова корпорація України зупинила збиткові відвантаження, то відкрилася нішу ніхто з підприємств не зайняв – бажаючих продавати в збиток не знайшлося. Уже в червні корпорація повернулася на міжнародний ринок борошна, хай не з колишніми 10 тис. Тонн, а «всього» з 2 948 тонн, але як почин нової команди – результат хороший! Ціни ДПЗКУ також підтягнули до рівня інших переробників. Поки до нижньої межі, але, можливо, скоро вийдуть на верхній рівень”, – вважає Сергій Сакіркін, голова ревізійної комісії союзу «Борошномели України».

У даній ситуації вина не одного експортера – ціни впали у всіх. Якщо дивитися на митні дані, то як би і непогано все виглядає. Але, по-перше, багато експортується дрібного фасування – ціна, природно, вище.

І багато хто вже вантажать на більш дорогих базисах. На FCA – не більше 40% всього місячного обсягу, а саме на цьому базисі виводиться середня ціна.

З місяця в місяць одними і тими ж підприємствами виробляється відвантаження 90% всього українського експортного обсягу борошна. І практично всі вони є найбільшими виробниками продукції. Іноді в ролі експортера виступає афілійована компанія, але це не змінює суті.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: